Zimná lyžovačka,
bežkovanie a športovanie
na skok z našich dreveníc
Chcem sa ubytovať

Chcete načerpať sily v lone prírody,
alebo sa okúpat v termálných kúpaliskách,
či spoznať históriu v Múzeu oravskej dediny?
Príďte k nám.

Kultúra

Oravský hrad

Najväčším turistickým lákadlom na Orave je určite Oravský hrad. Okrem apríla je celoročne otvorený. Oravský hrad sa nachádza na 112 metrovom skalnom brale týčiacom sa nad riekou Orava v obci Oravský Podzámok. Je to jeden z najnavštevovanejších a najkrajších hradov na území SR. Hrad sa člení na tri stavebné celky.
Najvyššia časť Horný hrad, nachádzajúca sa na hradnom brale, pochádza z 13. storočia.
Stredný hrad sa skladá z Obytnej veže, porovnateľne starej ako Horný hrad. Naľavo od Obytnej veže sa nachádza neskorogotický Korvínov palác, postavený v 2. polovici 15. storočia. Najmladšou časťou Stredného hradu je palác Jána z Dubovca, napravo od Obytnej veže. Pochádza z 1. polovice 16. storočia.

Múzeum Oravskej dediny – Skanzen

Vzdialené 3 km od Zuberca, sa začalo stavať v roku 1967 na 20 ha plochy na oboch stranách horského potoka Studená. 56 charakteristických ľudových stavieb z Oravy. Areál je rozčlenený na päť architektonických celkov – Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy, Kostol s cintorínom a Mlynisko. K najcennejším objektom patrí neskorogotický kostol sv. Alžbety zo Zábreže z polovice 15. storočia. Počas zimy sú obľúbené večerné prehliadky s lampášmi a posedenie pri ľudovej hudbe. V múzeu hosť nájde zvieratá, predajne remeselných výrobkov, suvenírov a príjemné občerstvenie.

Podroháčske folklórne slávnosti

Každoročne, už pravidelne v prvý augustový víkend sa v Zuberci na poľane Brestová konajú Podroháčske folklórne slávnosti. Podroháčske folklórne slávnosti sú koncipované ako trojdňový medzinárodný folklórny festival, ktorého základ tvorí prezentácia ľudovej kultúry. Neďaleko prírodného amfiteátra na Brestovej, v areáli Múzea oravskej dediny, sa počas slávností koná sprievodné podujatie pod názvom „Oravský tradičný jarmok oživených remesiel“. Na jarmoku sa prezentujú ľudoví výrobcovia zo Slovenska aj zo zahraničia so svojimi výrobkami. Podujatie organizované počas vrcholiacej letnej turistickej sezóny veľkou mierou prispieva k oživeniu tradičnej ľudovej výroby a k vzbudeniu záujmu návštevníkov o tradičné výrobky.
Na Podroháčskych folklórnych slávnostiach vystúpi každoročne počas troch dní viac ako tisíc účinkujúcich.

114 726
ľudí videlo našu stránku
92
bolo dnes na tejto stránke